0

Stołeczny Klub Tatrzański

przy Oddziale PTTK MARYMONT
00-075 Warszawa, ul. Senatorska 11

Narty zjazdowe i biegowe w Peci pod Sneżkou

          Gorąco polecamy, szczególnie w sezonie narciarskim, tereny położone w Czechach, tuż przy granicy z Polską, po drugiej stronie Śnieżki. Karnet obejmuje liczne trasy zjazdowe i biegowe w rejonie Peci pod Snezkou i Janskich Lazni. Są świetnie utrzymane, o różnym nachyleniu i długości. Możliwości dalekich wędrówek na biegówkach.

          Pod koniec stycznia 2019 r. było tam mnóstwo śniegu. Mieszkaliśmy w środku lasu, w domu wypoczynkowym Politechniki Praskiej (współpracuje z Politechniką Wrocławską, stąd możliwość noclegu), ale blisko, również w lesie, widzieliśmy pięknie położony pensjonat Amor. Dojeżdżaliśmy do wyciągów darmowym skibusem. Narty i buty przechowywaliśmy przy wyciągu, aby móc codziennie dotrzeć tam z domu piechotą. Korzystaliśmy też z połączenia skibusem ze stacją Janske Lazne, gdzie również są świetne trasy na narty zjazdowe i biegowe.

          Karnety tańsze niż w Alpach. Dokoła piękne lasy. Na trasach liczne bezpretensjonalne barki, w których można zjeść małe co-nie-co, wypić kawę, herbatę lub wodę. Niestety, w żadnym nie było w ofercie naszej ulubionej zupy „czesneczki”, którą pewnie wszyscy znamy z rejonu Tatr.

          Dodatkowym atutem jest sprawny dojazd: najpierw autostradą do Wrocławia, potem kierunek na Wałbrzych, do przejścia granicznego w Lubawce, skąd na Trutnov i Pec. Od podnóża Ślęży, gdzie nocowaliśmy po drodze u rodziny, do Peci jest już tylko 130 km.

Magda i Wojtek Bergerowie
Red. Ewa Wasiak

 

 

 

Magda Berger na stoku

Fot. Wojtek Berger