"Rozpoznaj drogę po opisie"

 

Jubileuszowy Konkurs tylko dla taterników

 

Na podstawie oryginalnego tekstu z końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku należy rozpoznać górę, drogę i podać jej numer w śpiewniku WHP. Opis drogi wspinaczkowej zachował się na przypadkowym nagraniu, które powstało w wyniku zacięcia się klawisza nagrywania w magnetofonie "Kasprzak", na taborisku przy Włosiennicy. A oto tekst konkursowy :

 

"Podbiegliśmy z kumplem do ścianki, związaliśmy się sznurkiem i już jesteśmy w trudnościach. Najpierw chała, chała - dwa wyciągi chała. Potem wszawe trawki, przewieszone piargi, chała, znowu dwa wyciągi chała. A potem cholernie trudny auser: mohutna przewiecha nad kosmicznym luftem a ja ją koszę obojętnie na wszawo wbitych hakach, dalej siedemnaście metrów ausera i klama na prawą rękę. Dalej chała, okap bez młotka, chała, chała i po trawce na piku. Rozwiązujemy się z kumplem i spadamy na herbatkę do taborka."

 

Temu, kto rozpozna opis drogi sporządzony w języku "łojantów" z lat 60/70 ub. w., oraz poda jej numer WHP, Redakcja obiecuje tradycyjnego "konia z rzędem". Na wszelki wypadek nie zamieszczamy prawidłowej odpowiedzi. (jk)