Stołeczny Klub Tatrzański

przy Oddziale Żoliborskim PTTK
00-075 Warszawa, ul. Senatorska 11

50 lat Stołecznego Klubu Tatrzańskiego

Rok 2003 jest dla Klubu szczególny: 22 kwietnia skończył on 50 lat. W dniu 8 maja 2003 odbyły się uroczyste obchody rocznicy.

Rozpoczęła je Msza Święta w Kościele Środowisk Twórczych, odprawiona przez księdza Wiesława Niewęgłowskiego. Następnie zebrani udali się do siedziby Klubu, gdzie zaprezentowano wystawę fotograficzną "z życia Klubu"; odbyła się także specjalna prelekcja muzyczno-slajdowa przygotowana przez Kacpra Miklaszewskiego i Karola Radeckiego. Spotkanie zakończył piknik w ogrodach "Resursy".

Uroczystości uświetniła owacyjnie przyjęta śpiewogra anonimowego autora (którym okazał się Michał Szurek), w wykonaniu zespołu "Baranie Rogi" w składzie: Irena Kozłowska, Elżbieta Wojnowska, Barbara Kaczarowska, Tadeusz Guranowski i Marcin Kuczma.

Pełen tekst śpiewogry dostępny jest tutaj.

Część nieoficjalne odbyła się w niedzielę, 11 maja, w naszej stanicy turystycznej w Ławach w Puszczy Kampinoskiej. Obowiązkową pomocą naukową był klubowy śpiewniczek "50 piosenek na 50-lecie SKT" zawierający teksty wybrane specjalnie na tą okazję przez Asię Konopską.

Do podziwiania są na razie: