Stołeczny Klub Tatrzański

przy Oddziale PTTK Marymont
00-075 Warszawa, ul. Senatorska 11

KRONIKA SKT: KOMUNIKATY z 2018 r.
21 XII 2018 r.

Na stronie SKT...

       W zakładce ” Do Popatrzenia” zamieściliśmy kilkanaście zdjęc z wigilii klubowej, która odbyła się 20 grudnia 2018 r.

        

18 XII 2018 r.Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 13 grudnia 2018 roku po b. długiej chorobie w wieku 86 lat zmarł nasz Kolega

ŚP. ZBIGNIEW FELIKS BOGUSZEWSKI

inżynier elektryk, Członek Honorowy Stołecznego Klubu Tatrzańskiego, przez kilka kadencji Członek Komisji Rewizyjnej SKT, turysta górski i narciarz.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 21 grudnia o godz. 910 w kościele murowanym na Bródnie. Po mszy nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu miejscowym w kwaterze 2B/6/31.

Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Koleżanki i Koledzy ze Stołecznego Klubu Tatrzańskiego
14 XII 2018 r.

Na stronie SKT...

       Na naszej stronie klubowej w zakładce ” NASZE PODRÓŻE - bliskie i dalekie” zamieściliśmy relację i fotoreportaż kol. Damiana Kosińskiego z wyjazdu na Ukrainę

do nowej strony  


.
6 XII 2018 r.

INFORMACJA dla Członków SKT

W zakładce "STREFA KLUBOWA" zamieściliśmy zbiór dokumentów z Walnego Zebrania Sprawozdawczego Klubu, które odbyło się 29 listopada 2018 r.
(zbiór dostępny jest dla aktualnych członków klubu po uprzednim zalogowaniu się uwaga: nie wpisujemy zer początkowych).

03 XII 2018 r.

SKT poleca ...


więcej o festiwalu na stronie

 http://www.wpfg.pl/


 

2 XII 2018 r.

Na stronie SKT...

       Na naszej stronie klubowej w zakładce ” NASZE PODRÓŻE - bliskie i dalekie” zamieściliśmy relację Marty Zawadzkiej ze zorganizowanego przez Anię Żbikowską obozu wędrowno-bazowego SKT od Barwinka do Balnicy granicznym szlakiem niebieskim.

do nowej strony  


.
26 XI 2018 r.

INFORMACJA dla Członków SKT

Zarząd Stołecznego Klubu Tatrzańskiego zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu w następujących terminach:


  • w pierwszym terminie - 29 listopada 2018 r. o godz. 17:00,
  • w drugim terminie - 29 listopada 2018 r. o godz. 17:30.

porządek obrad. (PDF)       

Zebranie odbędzie się w siedzibie Klubu przy ulicy Senatorskiej 11.

25 XI 2018 r.

SKT poleca...

      Spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami, autorami książki Wybitni polscy odkrywcy i podróżnicy opublikowanej przez wydawnictwo Muza.


      Książka przybliża sylwetki i dokonania 28 wybitnych polskich odkrywców i podróżników, którzy z odwagą i determinacją mierzyli się z przeciwnościami losu, aby poznawać i badać nieznane części świata. Niektórzy z nich, mimo wybitnych dokonań, są w Polsce zapomniani. Warto poznać ich historie.


27 listopada (wtorek), godz. 18.00
Przystanek Historia Centrum Edukacyjne im. Janusza Kurtyki, ul. Marszałkowska 21/25


Kol. Maria Pilich jest prezesem Oddziału PTTK OCHOTA

21 XI 2018 r.

Na stronie SKT...

       Na naszej stronie klubowej w zakładce ” NASZE PODRÓŻE - bliskie i dalekie” zamieściliśmy relację Teresy Starczewskiej z tegorocznego wyjazdu do Czarnogóry.

do nowej strony  


.
18 XI 2018 r.

Na stronie SKT...

      Nadrabiając zalegości na naszej stronie klubowej w zakładce ” DO Popatrzenia” zamieściliśmy:

  • relację z Ireniady, która odbyła się 21 października w chacie w Ławach.         

  • relację z obchodów siódmej rocznicy powstania Oddziau PTTK Marymont.       

10 XI 2018 r.

Na stronie SKT...

       Na naszej stronie klubowej w zakładce ” NASZE PODRÓŻE - bliskie i dalekie” zamieściliśmy relację Andrzeja Piątka z rodzinnego wyjazdu w Alpy Salzburskie

do nowej strony  


.
09 XI 2018 r.

SKT poleca ...


      Przypominamy, że pierwszą wystawę grafik Jana Szarana z cyklu „MOJE BAZGROŁY - kościółki i cerkwie Beskidów” zorganizował w 2015 r. Stołeczny Klub Tatrzański we współpracy z Warszawskim Klubem Górskim im. W. Goetla.

  


 

31.X.2018 r.

Zaproszenie

Spacer i ognisko z okazji 7-lecia Oddziału PTTK „Marymont”

      Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przekazujemy dalsze informacje dotyczące Spaceru i ogniska z okazji 7-lecia Oddziału PTTK „Marymont”. Przypominamy, że ognisko odbędzie się w sobotę 10 listopada na Polanie Jakubów w Izabelinie (obok siedziby dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego). Zaczynamy o godzinie 15.00.


      Podobnie jak w ubiegłym roku nim dotrzemy na miejsce zapraszamy osoby chętne na spacer po Puszczy Kampinoskiej. Przewidujemy dwa warianty dojścia na miejsce, dłuższy i krótszy. Osoby, które są chętne wziąć udział w dłuższym spacerze spotykają się na pętli Metro Młociny skąd odjeżdżamy autobusem linii 250 o godzinie 12.41 (proszę przybyć co najmniej parę minut przed odjazdem) do przystanku Kampinoska w Łomiankach – Dąbrowie Leśnej. Stamtąd idziemy czarnym szlakiem turystycznym do Izabelina przez uroczysko Nadłuże i Sieraków. Dystans wynosi 7,3 km.


      Osoby, które chcą wziąć udział w krótszym spacerze spotykają się również na pętli Metro Młociny i odjeżdżają stamtąd autobusem linii 210 o godzinie 13.28 do przystanku Sieraków. Stamtąd również szlakiem czarnym docieramy na miejsce pokonując dystans 1,8 km.


      Przypominamy, że składka wynosi 5 zł. Zbiórkę kończymy 8 listopada (czwartek) a więc w dniu najbliższego spotkania klubowego na Senatorskiej. Za zebrane pieniądze organizatorzy zakupią m.in. kiełbasę i kijki na ognisko. Miejsce jest zarezerwowane pod wiatą turystyczną. Istnieje możliwość dojazdu na miejsce własnym samochodem.


      Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich członków klubów i kół naszego Oddziału. Można zaprosić naszych bliskich i przyjaciół.


Pozdrawiamy - Zarząd Oddziału PTTK „Marymont”
29.X.2018 r.

      Dzisiaj, na cmentarzu parafialnym w Rembertowie, wierszem Michała pożegnaliśmy naszego Kolegę Staszka Wrońskiego.      Jeśli ktoś chciałby zapalić światełko na Jego grobie, podajemy współrzędne: cmentarz parafialny w Nowym Rembertowie, ulica Grzybowa za Skwerem Świętego Jana Pawła II, kwatera I B 2 8, niecałe 50 metrów na prawo od głównego wejścia.

28 grudnia o godzinie 6:30 (rano) w Kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Nowym Rembertowie przy ul. Grzybowej 1 zostanie odprawiona msza święta w intencji Staszka.
19.X.2018 r.Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 19 października 2018r. w wieku 89 lat zmarł nasz Kolega

ŚP. Stanisław Wroński

prof. dr hab. inż. na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, taternik, alpinista, wieloletni członek SKT oraz PKG

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 29 października br. o godz. 11.00 w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Nowym Rembertowie przy ul. Grzybowej 1. Po mszy nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarzu miejscowym.

Serdeczne wyrazy współczucia kierujemy do żony Aliny, Dzieci, Rodziny i Najbliższych

Koleżanki i Koledzy ze Stołecznego Klubu Tatrzańskiego
19.X.2018 r.

ZAPROSZENIE

Spacer i ognisko z okazji 7-lecia Oddziału PTTK „Marymont”

       Podobnie jak w ubiegłym roku serdecznie zapraszamy na okolicznościowe ognisko z okazji 7-lecia utworzenia Oddziału PTTK „Marymont”.


.

      Odbędzie się ono tym razem w Izabelinie w dniu 10 listopada b.r. (sobota).


.

      Będzie to okazja do wspólnej zabawy i spotkania z koleżankami i kolegami z innych klubów i kół naszego Oddziału. Składka dla uczestników wynosi 5 złotych. Zapisy rozpoczynamy w przyszłym tygodniu. Dalsze szczegóły będą podane już niebawem na naszej stronie internetowej oraz w klubie w ramach cotygodniowych ogłoszeń.


      Serdecznie zapraszamy!


.

      Zarząd Oddziału PTTK „Marymont”


.
18.X.2018 r.

Na stronie SKT...

       Na naszej stronie klubowej obok zakładki ”DO POPATRZENIA” dodaliśmy nową zakładkę ” NASZE PODRÓŻE - bliskie i dalekie”, w której nasi członkowie, jeśli zechcą, będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami z wyjazdów w różne strony świata.


.

       W zakładce ”DO POPATRZENIA” nadal będziemy zamieszczać fotoreportaże i relacje z życia klubowego


.

Na dobry początek relacje: MIchała Szurka z wyjazdu w Pieniny, Magdy Berger z wyjazdu w Bieszczady,Ewy Szpocińskiej i Mirki Kardacz z sierpniowego wyjazdu do Słowenii.

do nowej strony  13.X.2018 r.

Centrana Biblioteka PTK poleca ...
07.X.2018 r.

Na stronie SKT...

      W zakładce ”PRELEKCJE” na naszej stronie klubowej zamiesciliśmy rozszerzone informacje na temat najbliższych prelekcji w SKT.


Prelekcje odbywają się w czwartki, w czasie spotkań klubowych - od godziny 1730, w sali konferencyjnej (I piętro) Zarządu Głównego PTTK, ul. Senatorska 11.

program prelekcji  04.X.2018 r.

GRATULACJE !...

      Podwójne gratulacje dla naszego barda klubowego, Tadeusza Guranowskiego za:
zdobycie wyróżnienia w Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2018, który odbył się w dniach 22-26 sierpnia 2018 r. we Włocławku w gościnnych murach Centrum Kultury Browar „B”.

      oraz za zdobycie drugiego miejsca w XI Żoliborskim Festiwalu Śpiewających Seniorów, który odbył się 26 września 2018 roku w Kinie Wisła. Warto zaznaczyć, że Tadeusz wykonał utwór z tekstem Michała Szurka pt. „Upiorne jest życie młodzieży” na melodię „Wesołe jest życie staruszka”
24.IX.2018 r.

najbliższa prelekcja w SKT...

Ach ten Madagaskar!

       11 pażdziernika, o godz.1730 zapraszamy na czwartą co do wielkości na świecie, Czerwoną Wyspę. Nazwa oznacza „ląd na krańcu świata”. Raj dla turystów: miejsce życia wielu nigdzie niespotykanych gatunków roślin (baobaby!) i zwierząt (lemury, kameleony)… Madagaskar jest bardzo zróżnicowany pod względem rzeźby terenu i klimatu: lasy tropikalne, pustynia, sawanna czy płaskowyż.
Mada to też „fady” – życie zgodne z nakazami i zakazami oraz niesamowite obrzędy (famadihana). Ale przede wszystkim - sympatyczni Malgasze z 18 plemion.
Zaprasza Grażyna Trautsolt po drugiej podróży do tego kraju.

Ajaj, Madagaskar,
Kraina czarna, skwarna
Afryka na wpół dzika jest!
24.IX.2018 r.

Prelekcje w SKT...

      11 października, prelekcją Grażyny TRAUTSOLT pt.

MADAGASKAR

rozpoczynamy jesienny sezon prelekcji w Stołecznym Klubie Tatrzańskim.


Prelekcje odbywają się w czwartki, w czasie spotkań klubowych - od godziny 1730, w sali konferencyjnej (I piętro) Zarządu Głównego PTTK, ul. Senatorska 11.

program prelekcji  23.IX.2018 r.

Centrana Biblioteka PTK poleca spotkanie w BUW z naszym Kolegą z PTTK
05.IX.2018 r.Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

mec. Czesława Jaworskiego

członka naszego klubu
Znaliśmy go głównie jako męża naszej koleżanki, wieloletniej prezes i wiceprezes SKT, Elżbiety Jaworskiej.
Składamy Ci,droga Elu, wyrazy najgłębszego współczucia.

Koleżanki i Koledzy ze Stołecznego Klubu Tatrzańskiego

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz.13.00 w piątek 7 września 2018r. w Kolegiacie św. Anny w Wilanowie (przy pałacu, ul. Kolegiacka 1).
Po mszy, ok. godz. 14.00 nastąpi odprowadzenie do grobu na Cmentarzu Wilanowskim.
19.VIII.2018 r.Ze smutkiem informujemy, że w dniu 13 sierpnia po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 75 lat zmarł wieloletni sympatyk naszego klubu

ŚP. GRZEGORZ WIŚNIEWSKI

turysta, miłośnik Puszczy Kampinoskiej, kochał książki, poezje i ludzi

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz.13.00 we wtorek 21 sierpnia 2018r.w kościele p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Conrada 7.
Po mszy, ok.godz.14.00 nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu Komunalnym Północnym. (rodzina zapewnia autokar z kościoła do cmentarza od strony ul. Wójcickiego)

Serdeczne wyrazy współczucia kierujemy do naszej Koleżanki Ani Wilk-Wiśniewskiej i Jej rodziny.

Koleżanki i Koledzy ze Stołecznego Klubu Tatrzańskiego
02.VII.2018 r.

Informacja dla członków SKT...

      W dniach od 1 lipca do 30 września 2018 r. opłacenie składek klubowych i PTTK możliwe jest tylko po kontakcie telefonicznym z Ewą Dmowską tel: 603 246 687
15.VI.2018 r.

Informacja...

      Msza Św. na wspomnienie św. Bernarda w intencji Zmarłych Wspinaczy zostanie odprawiona 19 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Jerozolimskiej przy ul. Łazienkowskiej 14 / między trasą Ł. a stadionem Legii tuż przed mostem/.
Po mszy spotkanie.


Andrzej Spychała
11.VI.2018 r.

Na stronie SKT...

W dziale "Do obejrzenia" znalazła się Relacja i fotoreportaż kol. Damiana Kosińskiego z czerwcowego wypadu w Gorce.

zapraszamy do obejrzenia   09.VI.2018 r.

Warto zobaczyć...

      ... „Himalaje” to opowieść o szczytach ludzkich możliwości, ale i o przepaściach, których nie da się zasypać ani przekroczyć. O postaciach, które dla jednych są bohaterami, a dla innych nieodpowiedzialnymi marzycielami. To pierwsza teatralna historia o Jerzym Kukuczce i tych, których życie się z nim splotło. Spotkamy ich w spektaklu Roberta Talarczyka, który współtworzą m.in. Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, autorzy głośnej biografii „Kukuczka: opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”...
Więcej informacji o spektaklu na stronie Teatru Śląskiego w Katowicach   


08.VI.2018 r.

Informacje Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK...

      Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK, Klub Turystyki Górskiej „DIABLAK” im. płk. Tadeusza Korniłowicza oraz Oddział Wojskowy PTTK im. gen. Józefa Bema w Krakowie zapraszają na 3. Ogólnopolski Zlot Zdobywców i Sympatyków GOT PTTK im. Przemka Jończyka „Pieniny 2018”, który odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 r. w schronisku PTTK Trzy Korony w Sromowcach Niżnych.
Szczegółowe informacje dostępne w regulaminie imprezy oraz kartę zgłoszenia na Zlot
można pobrać ze strony KTG   


07.VI.2018 r.

Informacje Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK...

      Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK zaprasza w imieniu organizatora, Hutniczo -Miejskiego Oddziału PTTK w Krakowie, na 49 Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej, który odbędzie się w Bartkowej nad Jeziorem Rożnowskim w terminie 31 sierpnia – 2 września 2018 roku.
informator o organizacji Zlotu oraz kartę zgłoszenia na Zlot
można pobrać ze strony KTG   


05.VI.2018 r.

Na stronie SKT...

W dziale "Do obejrzenia" znalazła się relacja i fotoreportaż z obchodów 65- rocznicy postania Stołecznego Klubu Tatrzańskiego.

zapraszamy do obejrzenia   29.V.2018 r.

Zakończenie wiosennego sezonu prelekcji w SKT...

      24 maja, prelekcją zatytuowaną „AFRYKA -KILIMANDŻARO I PARKI NARODOWE”,którą przedstawił Andrzej PIEKARCZYK, zakończyliśmny sezon czwartkowych spotkań w SKT. Na następne serdecznie zapraszamy jesienią.

28.V.2018 r.

GRATULACJE ...

       Gratulujemy naszemu koledze klubowemu, Tadeuszowi Guranowskiemu, zdobycia specjalnej nagrody ufundowanej przez STOWARZYSZENIE GWARA WARSZAWSKA za wykonanie piosenki Kup łach na Ciuchach na Turnieju o Laur Wiecha.
Nagroda to mini złote grabki do kultywowania gwary warszawskiej oraz 3 tomiki książek Wiecha.

21.V.2018 r.

Informacja ...

       Z przyjemnością informujemy, że nasz kolega klubowy Tadeusz Guranowski zakwalifikował się do Finału III Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha, który odbędzie się w Parku Wiecha przed Teatrem Rampa w sobotę, 26 maja 2018 r.
Poniżej zamieszczamy fragment programu finału w którym wystąpi Tadeusz.Wiecej infornacji o Finale III Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha można preczytać na stronie Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy:   


19.V.2018 r.Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 13 maja 2018 roku zmarła w 99 roku życia

IRENA MILWID
z d. ROZWADOWSKA

”IRUNIA”

Były wieloletni członek Stołecznego Klubu Tatrzańskiego Kochała swoją rodzinę i była bezgranicznie jej oddana, dla wszystkich serdeczna i życzliwa, umiłowała góry i jazdę na nartach

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 w poniedziałek 21 maja o godz.1100. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Wilanowskim o godz.1230

Serdeczne wyrazy współczucia składamy naszej koleżance Marii Święcickiej - Misiurewicz, jej najbliższym i rodzinie.

Koleżanki i Koledzy ze Stołecznego Klubu Tatrzańskiego
27.IV.2018 r.

Piszą o nas...

       W piśmie AWF pt "Absolwenci" ukazała się notka ze styczniowego występu Swobodnego Towarzystwa STARA ROBOTA w klubie QULTURA-RELAX na warszawskim AWF-ie.27.IV.2018 r.Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 13 marca 2018r. po długiej chorobie w wieku 81 lat zmarł

Ś.P.
ANTONI JASNORZEWSKI

inżynier elektronik, speleolog, uprawiał turystykę górską, dużo podróżował,

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w dniu 16 marca w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Warszawie- Żerzeniu i został pochowany do grobu rodzinnego na cmentarzu miejscowym.

Serdeczne wyrazy współczucia składamy żonie Annie i Rodzinie.

Koleżanki i Koledzy ze Stołecznego Klubu Tatrzańskiego
24.IV.2018 r.

ZAPROSZENIE...


11.IV.2018 r.

Prelekcje w SKT...

       W czwartek, 12 kwietnia zapraszamy na prelekcję Krystiana Tyrańskiego pt.

DZIKA ODYSEJA ? 23 POLSKIE PARKI NARODOWE W 23 MIESIĄCE

Krystian Tyrański - podróżnik po parkach narodowych, prezenter radiowy i nauczyciel będzie opowiadał o swojej niecodziennej przygodzie. W 23 miesiące odwiedził 23 polskie parki narodowe (22.10.2015 – 15.09.2017). Był to podróżniczy projekt o charakterze poznawczym, przyrodniczym i społecznym. W terenie zbierał materiał dźwiękowy, fotograficzny i filmowy do produkcji przygodowego słuchowiska dla dzieci: „Strażnicy Dzikiego Królestwa”. Przebył ponad 18 tysięcy kilometrów uczestnicząc w niezapomnianym safari po północnych rejonach dzikiego królestwa.


Prelekcje odbywają się w czwartki, w czasie spotkań klubowych - od godziny 1730, w sali konferencyjnej (I piętro) Zarządu Głównego PTTK, ul. Senatorska 11.
29.III.2018 r.

ZAPROSZENIE...


13.III.2018 r.

Informacja dla członków SKT...

      Informujemy, że znaczki PTTK do przedłużenia legitymacji PTTK na rok 2018 już są dostępne.
Zgodnie z uchwałą nr 2 Walnego Zebrania Członków SKT z dnia 27.XI.2014 r. składka klubowa wynosi odpowiednio 40 i 20 zł (normalna i ulgowa).9.III.2018r.

SKT poleca...


Centralna Biblioteka PTTK zaprasza na prelekcję pt.

SAC AKTUN WIELKIE POŁĄCZENIE
historia wyścigu o miano najdłuższej zalanej jaskini ziemi

13 marca 2018 r. w CB PTTK przy ul. Senatorskiej 11
/ wstęp wolny/

27.II.2018 r.

Informacja o Zlocie...


ORGANIZATOR

XXXVIII OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU KLUBÓW GÓRSKICH PTTK
„Góry Świętokrzyskie - Kielce 2018”


informuje, że Zlot odbędzie się w dniach 17 - 20 maja 2018 r.

Więcej informacji o Zlocie w plku PDF  Osoby zainteresowane udziałem w Zlocie proszone są o zgłoszenie się do Zarządu Klubu
13.II.2018r.

Obóz wędrowny z SKT...

BESKID NISKI / BIESZCZADY 2018


      Anna Żbikowska zaprasza na obóz wędrowno-bazowy od Barwinka do Balnicy granicznym szlakiem niebieskim /głównie/.


Termin:
od poniedziałku 14.05.18 do poniedziałku 21.05.18 łącznie z przejazdami.

Zapisy:
wraz z wpłatą za noclegi 300 złotych przyjmuję w każdy czwartek od 17-tej do 18-tej od 1 do 22 marca 2018r.przed prelekcją w SKT


Anna Żbikowska
19.I.2018 r.

SKT poleca...

       W środę 14 lutego br. o godz 18.00 w Domu Kultury "KADR" przy ul.Gintrowskiego 32 (d.Rzymowskiego), Towarzystwo Eksploracyjne organizuje
spotkanie z udziałem naszego prezesa Andrzeja Piątka,
który wygłosi prelekcję pt.


"BOLIWIA. SAJMA GÓRA DLA MIŁOŚNIKÓW PIĘKNYCH KRAJOBRAZÓW"
17.I.2018 r.

Na stronie SKT...

W dziale "Do obejrzenia" znalazła się relacja i fotoreportaż Ewy Wasiak i Lecha Śliwy z tradycyjnego wyjazdu sylwestrowego SKT do schroniska w Dolinie Chochołowskiej.

zapraszamy do obejrzenia   16.I.2018r.

ZAPROSZENIE

     Stołeczny Klub Tatrzański na kolejny występ

Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego STARA ROBOTA


który odbędzie się
22 stycznia godz. 17.00
AWF KLUB RELAKS przy ul. Marymonckiej 34


      Z zamieszczonego powyżej zdjęcia z ostatniej próby, która się odbyła u Tadeusza, możemy wywnioskować że do zespołu Stara Robota dołączył nowy członek - ( Indianin ) z Gór Skalistych.
14.I.2018 r.

SKT poleca...

Opowieści z Kresów – Na narty w Czarnohorę i Gorgany!

      Tomasz Kuba Kozłowski opowie o zapomnianej kolebce polskiego narciarstwa, jaką na przełomie XIX i XX wieku były Karpaty Wschodnie. Będą to historie o zimowych szaleństwach i sportowych wyczynach w Czarnohorze i Gorganach, o Karpackim Towarzystwie Narciarzy, marszach szlakiem II Brygady, dawnym sprzęcie i narciarskim savoir-vivrze, popularnych schroniskach i znanych narciarzach.


Prelekcja odbędzie się 17.01.2018 w DOMU SPOTKAŃ Z HISTORIĄ przy ul. Karowej 20 o godź. 12.0008.I.2018 r.

Prelekcje w SKT...

      11 stycznia prelekcją Hanny FRONCZYK i Artura DOBROWOLSKIEGO pt.

SYCYLIA

rozpoczynamy zimowy sezon prelekcji w Stołecznym Klubie Tatrzańskim.


Prelekcje odbywają się w czwartki, w czasie spotkań klubowych - od godziny 1730, w sali konferencyjnej (I piętro) Zarządu Głównego PTTK, ul. Senatorska 11.

program prelekcji  Kronika:
Komunikaty bieżące z 2017 r.
Komunikaty bieżące z 2016 r.
Komunikaty bieżące z 2015 r.
Komunikaty bieżące z 2014 r.
Komunikaty bieżące z 2013 r.
Komunikaty bieżące z 2012 r.
Komunikaty bieżące z 2011 r.
Komunikaty bieżące z 2010 r.
Komunikaty bieżące z 2009 r.
Komunikaty bieżące z 2008 r.
Komunikaty bieżące z 2007 r.
Komunikaty bieżące z 2006 r.
Komunikaty bieżące z 2005 r.
Komunikaty bieżące z 2004 r.
Komunikaty bieżące z 2003 r.
Komunikaty bieżące z 2002 r.