Stołeczny Klub Tatrzański

przy Oddziale PTTK MARYMONT
00-075 Warszawa, ul. Senatorska 11

KRONIKA PRELEKCJI

Prelekcje odbywają się w czwartki, w czasie spotkań klubowych - od godziny 17:30, w sali konferencyjnej (I piętro) Zarządu Głównego PTTK, ul. Senatorska 11.

JESIEŃ 2006

19 października Jacek KOMOSIŃSKI, Maciej POPKO i Andrzej PIĄTEK
Przez Gorgany i Świdowiec
26 października Z cyklu "LUDZIE SKT" - Staszek GRYNIEWICZ i jego książka
"Płatek róży białej"
2 listopada Zaduszki klubowe
9 listopada Mirka KARDACZ, Teresa KOBYLAK i Wojtek WOJTYŃSKI
Masyw Ordesy w centralnych Pirenejach - kronika pobytu
16 listopada Andrzej SZAJEWSKI
Pireneje inaczej ?
23 listopada Jan SERAFIN
Wspomnienia z Alaski
30 listopada Andrzejki klubowe
7 grudnia Walne zebranie
14 grudnia Janusz KURCZAB
Czołowe postaci polskiego alpinizmu
21 grudnia Wigilia klubowa

ZIMA 2007

11 stycznia Jurek BIELENIN
Wspinaczka skałkowa ( Hiszpania cz.I i II )
film VIDEO
18 stycznia Anna CZERWIŃSKA
MAKALU
25 stycznia Magda BERGER i Maria BURCHARD
LAPLANDIA
1 lutego GARDASOWIE
"Kalymanos - Skalny raj"
8 lutego Puchatek (Ela Król)
EGIPT
15 lutego GARDASOWIE i Jurek BIELENIN
Wspinaczka skałkowa w wąwozie TODRA ( Marokko)
film VIDEO
22 lutego Jacek Gołębiowski
"Wszystko o Bieszczadach cz I"
film VIDEO
1 marca Jacek Gołębiowski
"Wszystko o Bieszczadach cz II"
film VIDEO
8 marca Ryszard Czajkowski
"Vadi Rum - najpiękniejsza pustynia świata"
15 marca Krzysztof Dumała
"Etiopia"
22 marca Jan Serafin
"Lodowiec Baltoro"

WIOSNA 2007

29 marca Marek Janas
"NNamibia, czyli Afryka po niemiecku"
5 kwietnia "KLUBOWE JAJECZKO"
12 kwietnia Marek Janas
"Kwiecista Kalahari"
19 kwietnia Bożena Moryto
"Chiny - Tybet"
26 kwietnia Andrzej Skłodowski
"Andy Chilijskie - Marmolejo"
10 maja  
spotkanie z   P O W R A C A J Ą C Y M   po 4 latach, slajdy i prelekcja.
17 maja Anna Skoczylas
„Wiersze o górach i o życiu” spotkanie ze znaną poetką, pisarkąi alpinistką
24 maja II spotkanie z   P O W R A C A J Ą C Y M  
"Zwierzęta pustyni"  - film wideo
31 maja Andrzej Skłodowski
"KAZBEK"
21 czerwca III spotkanie z   P O W R A C A J Ą C Y M  
"Ciekawostki z Arabii"

JESIEŃ 2007

4 października Jan Serafin
 ”Zhongguo - co nowego w Państwie Środka ” cz.I
11 października Ryszard Czajkowski
”Wielkie Zimbabwe”
18 października Maciej Popko  
”Maroko” 
25 października Krystow Walasek
”Film Krystowa Walaska o samotnym rejsie dookoła świata Jerzego Czerwońca”
8 listopada Marek Fijałkowski
”Piz Buin i inne alpejskie obrazki”
15 listopada Krzysztof Dumała
”Nepal, Indie”
6 grudnia Ewa Taracha, Tomasz Ciągała 
”ARMENIA”
13 grudnia Marek Janas
”Oldboje w Tian-Szaniu”
20 grudnia "WIGILIA KLUBOWA"
 

ZIMA 2008

10 stycznia Dorota Kozińska
”Pięć Skarbnic Wielkiego Śniegu - w drodze pod Kangczendzongę”
17 stycznia Aleksandra Domańska
”Wilcza 11 - telepatrzydło”
24 stycznia Tereska Kobylak, Ewa Byszewska-Szpocińska i Wojtek Wojtyński
”GR 20”
31 stycznia Magda Berger i Maria Burchard
”Za kołem podbiegunowym”
7 lutego Tadeusz Guranowski
”Film z Jordanii”
14 lutego Jacek Krukowski
”Malta - wyspa z neolitu”
21 lutego Jacek Kamler
”Mówią o górach ”
28 lutego Jacek Gołębiowski
”Góry Izerskie”
6 marca Ulka Jusis i Maciek Czapliński
”Welocypedem przez piachy Bliskiego Wschodu”
13 marca Bogusław Magrel
”Uszba”

WIOSNA 2008

20 marca Anna Pietraszek
”Nanda Devi East - 1939”
27 marca Anna Kubala
”Moje włóczęgi po pd-wsch Azji -Tajlandia i Kambodża”
3 kwietnia Jan Serafin
”Zhongguo - co nowego w Państwie Środka cz- II”
10 kwietnia Teresa Starczewska
”Rodos”
17 kwietnia Marek Janas, Jan Serafin
”30-lecie zdobycia Kangczendzongi”
24 kwietnia Anna Kubala
”Moje włóczęgi po pd-wsch Azji- Wietnam i Laos”
15 maja Kabaret ”Stara Robota”

występ odwołany !

W zamian, pokażemy nagranie zespołu pn.  ”BARANIE ROGI” z roku 2003 zaprezentowanego na 50 lecie SKT.

18 maja niedziela od godz.13.30
”nadzwyczajne spotkanie w chacie w Ławach z okazji 55 lecia SKT.”
29 maja Marian Wrzesień
”Japonia”
5 czerwca Krzysztof Kubiak i Andrzej Skoczylas
”Górskie miary Jana Długosza”- film video

JESIEŃ 2008

9 października Leszek Cichy
”Gunnbjorns Fjeld - 3694 m npm najwyższa góra Arktyki”
16 października Jan Serafin
”Birma - kraina tysiąca pagód”
23 października Ryszard Czajkowski
”Z Kapsztadu(RPA) do Sossasvlei (Namibia)”
30 października Piotr Lutyk
”Safari Ngoro-Ngoro i Kilimanjaro ”
6 listopada Marek Janas
”Patagonia”
13 listopada Lechosław Herz
”Droga”
20 listopada Piotr Lutyk
Papua Nowa Gwinea
27 listopada Bożena Moryto
”Meksyk - Yukatan”
04 grudnia WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE SKT
/ dzień bez prelekcji /
11 grudnia występ  KABARETU   "STARA ROBOTA"
 ” PROGRAM JUBILEUSZOWY ”
18 grudnia WIGILIA KLUBOWA
/ dzień bez prelekcji /

ZIMA 2009

15 stycznia Andrzej Piątek
„Muztagh Ata 2008”
22 stycznia Bożena Moryto
„Meksyk - cd”
29 stycznia Ewa Szpocińska, Romanowski, Ciągała
„Szwedzka Laponia ”
5 lutego Anna i Andrzej Gardasowie
„Prowansja - wspinanie i nie tylko”
12 lutego Ewa Taracha
„Turcja pd-wsch cz. I”
19 lutego Tomasz Wasilczuk
„Wieczór przy świecach - promocja tomika wierszy  ”Cień drzew”
26 lutego JAN SERAFIN
„Kambodża ”
5 marca Teresa Starczewska,Jacek Krukowski
„Siedmiogród - ojczyzna Drakuli i Batorego ”
12 marca Ewa Taracha
„Turcja pd-wsch cz. II”
19 marca Anna Pietraszek
„Pakistan z autopsji- film”

WIOSNA 2009

26 marca MŁODZIEŻOWY WOKALNO INSTRUMENTALNY ZESPÓŁ "STARA ROBOTA" ZAPRASZA NA WIECZOREK pt.
„W GÓRY IŚĆ CHCEMY ” Dużo nowych tekstów i najlepsze stare.
2 kwietnia Bożena Ostrowska
„Parki Narodowe USA cz. I: Od kwitnących pustyń do gejzerów Yellowstone”
9 kwietnia WIELKANOCNE JAJECZKO
16 kwietnia Bożena Ostrowska
„Parki Narodowe USA cz. II: Od kwitnących pustyń do gejzerów Yellowstone”
7 maja Wieczór autorski Anny Milewskiej
„Życie z Zawadą”
14 maja Marek Janas
„Sahel - Nigrem pod prąd”
21 maja Janusz Kurczab
„Polskie Himalaje”
4 czerwca „ZEW CISZY”
film z udziałem Joe Simpsona,
w którym przedstawiona zostaje głośna tragedia,
jaka rozegrała się na północnej ścianie Eigeru
w latach trzydziestych XX wieku.

JESIEŃ 2009

15 października Ryszard Czajkowski
„Etiopia wiosną ”
22 października Magda Berger i Maria Burchard
„Laponia po raz trzeci ”
29 października Małgorzata Chwaścińska
„Wszystko o moim Ojcu ”
...oraz projekcja filmu z 1961r. S.Sprudina, W.Leśniewicza i Zb.Rubinowskiego pt."HINDUKUSZ"
5 listopada  „Życie za Everest”   film USA wg książki Jona Krakauera
12 listopada Wieczór bez prelekcji
19 listopada Andrzej Piątek i Sławek Bogusławski
„Afryka na zimno (wiosenny treking w Atlasie Wysokim) ”
26 listopada Jarosław Poniewiera
„Patagonia ”
03 grudnia Marek Janas i Andrzej Piekarczyk
„A w dole (znowu  - po latach) Swanecja, czyli GWW VI ”
10 grudnia Michał Jagiełło
„ Wieczór autorski ”
17 grudnia WIGILIA KLUBOWA
/ dzień bez prelekcji /

ZIMA 2010

14 stycznia Piotr Wierzbicki
„Białoruś”
21 stycznia Andrzej Piątek
„Mount McKinley”
28 stycznia Ewa Szpocińska i Marek Fijałkowski
„Korsyka GR 20”
4 lutego Wieczór bez prelekcji
   
11 lutego TŁUSTY CZWARTEK
   
18 lutego Bogusław Magrel
„Margherita i Mount Barill - gdzie to jest?”
o wyprawach na Alaskę i w Góry Księżycowe
   
25 lutego Anna Skowrońska-Gardas i Jacek Krukowski
„Kalymnos - skalista wyspa w Archipelagu Dodekanezu”
   
4 marca Bożena Moryto
„Izrael”
   
18 marca  
„Biały ślad”  film Adama Krzeptowskiego, fabuła z 1932 roku.
   

Wiosna 2010

25 marca Jacek Gołębiowski
„Masyw Śnieżnika Kłodzkiego”
   
1 kwietnia WIELKANOCNE JAJECZKO
   
15 kwietnia Wieczór bez prelekcji
   
22 kwietnia Marek Fijałkowski
„Alpy zimą i latem”
   
29 kwietnia Anna Wojtych
„Trekking wokół Annapurny, czyli wielka góra w małym królestwie”
   
6 maja Marek Janas:
„Cordillera Blanca - Sendero Luminoso”
   
13 maja występ SWOBODNEGO TOWARZYSTWA ŚPIEWACZEGO SKT   "STARA ROBOTA"
 ”NOWY PROGRAM ”
   
20 maja Jerzy "Baryła" Nowakowski
„bieszczadzki bard”
   

JESIEŃ 2010

   
14 października Marek Fijałkowski
„ W Alpach Savińsko-Kamińskich, Julijskich i Dolomitach”
   
21 października Mieczysław Bieniek
„Z Hajerem przez Karakorum i góry Etiopii”
Prelekcja odwołana
(sala zajęta przez Zarząd PTTK)
   
28 października Alicja Świeżyńska
„Ladakh”
   
4 listopada Jan Serafin
„Filar Solidarności”
   
18 listopada Krzysztof Prokop
„Moja droga do sanktuarium Santiago de Compostela”
   
25 listopada WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE
   
2 grudnia Stefan Heinrich
„Moja droga do TOPR”
   
9 grudnia Wieczór koncertowy
„Muzyka dawna”
WIGILIA KLUBOWA
   

ZIMA 2011

   
13 stycznia Tadeusz Guranowski
„POGORIĄ PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM - prelekcja z niespodzianką”
   
20 stycznia Ewa Byszewska i Magda Berger
„Dolomity latem 2010”
   
27 stycznia Eliza Kubarska i Dawid Kaszlikowski
„WSPINACZKA NA NAJWYŻSZY SKALNY KLIF GRENLANDII”
film pt. „Co się zdarzyło na wyspie Pam”
   
03 lutego Bożena Moryto
„TENERYFA”
   
10 lutego Barbara i Małgosia Kaczarowska
„PARK ŁUKÓW SKALNYCH i KANIONÓW”
   
17 lutego Marta Keck i Adam Krupa
„Przez Amerykę Południową i Ziemię Ognistą lądem i morzem”
   
24 lutego dzień bez prelekcji
   
3 marca TŁUSTY CZWARTEK
Ewa Taracha
„NEPAL-HIMALAJE I OKOLICE”
   
10 marca Rafał Trzciński
„Białe noce, czarne dnie. Na krańcach rosyjskiego kontynentu”
   
17 marca M. Janas, A. Piekarczyk
„LADAKH: 1996 - do Dalaj-Lamy i 2010 - GWW VII”
   
   
24 marca dzień bez prelekcji
   

Wiosna 2011

   
31 marca Jerzy Nowakowski BARYŁA
„Bieszczady - góry Niezwykłe. Fakty, widoki, wiersze, piosenki”
   
7 kwietnia Ryszard Czajkowski
„Jukatan”
   
14 kwietnia Jerzy Wicher
„PERU”
   
21 kwietnia JAJECZKO KLUBOWE
   
28 kwietnia Kacper Miklaszewski
„Cudze chwalicie, swego nie znacie - Roztocze”
   
5 maja Magda Berger
„Australia”
   
12 maja Występ Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT
„Cieśniawy w Juraniowej, czyli o czym nie wiedział chorąży straży granicznej”
   
19 maja Paweł Wierzbicki
„Znasz li ten kraj - Polskie Kresy”
   
26 maja Wieczór bez prelekcji
(sala zajęta przez Zarząd PTTK)
   
2 czerwca Sławek Bogusławski i Andrzej Piątek
„Polskie Andy”
   
9 czerwca Jan Walkiewicz
„Statkostopem przez Pacyfik”
   
16 czerwca Wieczór bez prelekcji
(sala zajęta przez Zarząd PTTK)
   
30 czerwca Piotr Lutyk
„EKOLODZY I EKOLOGIŚCI”
   

jesień 2011

   
6 października Ryszard Czajkowski
„Moje podróżowane”
   
13 października Cezary Bugajczyk
„W poszukiwaniu końca świata”
Więcej informacji w Aktualnościach z 03.X.2011 r. tutaj
   
3 listopada Cezary Bugajczyk
„W poszukiwaniu końca świata - cd”
Więcej informacji w Aktualnościach z 03.X.2011 r. tutaj
   
10 listopada Andrzej Piekarczyk
„Tian Szań”
film autorstwa Andrzeja Perepeczo.
   
17 listopada Wieczór bez prelekcji
(sala zajęta przez Zarząd PTTK)
   
24 listopada Andrzej Sochacki
„Dookoła Ameryki Południowej”
   
1 grudnia Piotr Lutyk
„Wenezuela -Tepui Roraima i delta Orinoko”
   
8 grudnia Paweł Wierzbicki
„Cudze chwalicie - swego nie znacie (zamki Dolnego Śląska)”
   

ZIMA 2011/2012

   
22 grudnia WIGILIA KLUBOWA
Spiewamy kolędy ze STARĄ ROBOTĄ
   
19 stycznia Tomasz Smoliński
„Osobliwości rumuńskich Karpat”
   
26 stycznia Jacek Gołębiowski
„Świdnica i okolice”
   
02 lutego Andrzej Piekarczyk
„Spoko w Maroko”
film autorstwa Andrzeja Perepeczo.
   
16 lutego Tomasz Smoliński
„Osobliwości rumuńskich Karpat cz.II”
   
23 lutego Teresa Starczewska
„NEPAL - od Himalajów po subtropikalne dżungle”
   
1 marca Hanna Fronczyk
„WIETNAM”
   
08 marca Ewa Chałasińska
„Patagonia i Wyspa Wielkanocna”
   
15 marca Iwona Szumacher i Andrzej Piątek
„Impresje slajdowo-muzyczne - Argentyna, Rumunia, Korsyka”
   

WIOSNA 2012

22 marca Grażyna Trautsolt
„PAPUA - Wyprawa do kraju duchów i magii”
   
29 marca Hanna Fronczyk
„Laos i Kambodża”
   
5 kwietnia JAJECZKO KLUBOWE
   
12 kwietnia Wojciech Brański
„Różne góry, różne lata”
   
19 kwietnia Barbara Radziejowska
„Ernest Malinowski- Wielki Polak i Wielki Peruwiańczyk”
   
26 kwietnia Swobodne Towarzystwo Śpiewacze SKT „Stara Robota”
„MIESIĄC w GÓRACH”
   
10 maja Tomasz Smoliński
„Mołdawia od Karpat do Dniestru”
   
24 maja Ewa i Anthony Sloan
„Dotychczas nieopowiedziana historia odsłonięcia tablicy pamiątkowej”
   
31 maja Jerzy Wicher
„Impresje z Etiopii”
   
   

JESIEŃ 2012

4 października Elżbieta i Leon Kossobudzcy
WENEZUELA
   
11 października Ryszard Czajkowski
PRZEZ SAHARĘ
   
18 października Hanna Fronczyk, Artur Dobrowolski
TURCJA
   
25 października Dorota Kozińska
O DOBREJ PUSTYNI I DOBRYCH LUDZIACH W AFGANISTANIE
   
8 listopada Jan Serafin
DOOKOŁA ISLANDII
   
15 listopada Marek Fijałkowski
DOLOMITY
   
29 listopada  WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE
   
6 grudnia Hanna Fronczyk, Artur Dobrowolski
GOA
   
20 grudnia WIGILIA KLUBOWA
śpiewamy kolędy ze STARĄ ROBOTĄ
   

ZIMA 2012/2013

10 stycznia Bogusław Magrel
Mt Kenia, Denali i Orizaba
   
17 stycznia Marek Janas
PRZEZ PAMIR w AFGAŃSKI HINDUKUSZ
   
24 stycznia Elżbieta i Leon Kossobudzcy
MAROKO POŁUDNIOWE
   
31 stycznia Jerzy WICHER
ETIOPIA-KOŚCIOŁY I KLASZTORY KOPTYJSKIE
   
07 lutego Bożena Ostrowska
PORTUGALIA
   
14 lutego dzień bez prelekcji
sala zajęta przez ZG PTTK
   
21 lutego Anna Dubrawska-Skalska
WERNISAŻ WYSTAWY "TĘCZA NAD ALASKĄ"
   
28 lutego Andrzej Krasiński
PRZYGODY STAREGO PODRÓŻNIKA W TATRACH
   
07 marca Hanna Fronczyk i Artur Dobrowolski
JORDANIA
   
14 marca Włodzimierz Tymowski
GÓRY SKALISTE
   
21 marca Maria Burchard
MARZEC 1993 w DOL. STAROLEŚNEJ
wieczór poświęcony Pamięci Ofiar lawiny w Tatrach w 20-rocznicę tragedii
   

WIOSNA 2013

   
04 kwietnia Bożena Moryto i Leon Kossobudzki
ALBANIA
   
11 kwietnia Andrzej Piekarczyk
LADAKH    film A.Perepeczo
   
18 kwietnia Jacek Gołębiowski
KARKONOSZE
   
25 kwietnia Przemysław Kukułowicz
MOJA SZAMAŃSKA PRZYGODA
   
2 maja DZIEŃ BEZ PRELEKCJI
   
09 maja UROCZYSTE OBCHODY 60-lecia powstania KLUBU
w DOMU POLONII przy ul. Krakowskie Przedmieście 64 od godz. 1730
   
12 maja UROCZYSTY PIKNIK Z OKAZJI 60-lecia powstania KLUBU
W ŁAWACH od godz. 1300
   
16 maja zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej
pt. "LUDZIE SKT" zaprezentowanej z okazji 60-tej
rocznicy powstania Klubu
   
23 maja K. Miklaszewski i M. Popko
ARARAT GÓRA i SYMFONIA
   
06 czerwca Andrzej Krasiński
JAPONIA - od HIROSZIMY po FUJI
   
13 czerwca UROCZYSTE OBCHODY 10-lecia powstania STAREJ ROBOTY
w DOMU POLONII przy ul. Krakowskie Przedmieście 64 od godz. 18 - tej
   
16 czerwca UROCZYSTY PIKNIK Z okazji 10-lecia powstania STAREJ ROBOTY
Imieniny Aliny
W ŁAWACH od godz. 1300
   
   

JESIEŃ 2013

03 października Jacek Gołębiowski
BIESZCZADY WYSOKIE
   
10 października dzień bez prelekcji
     spotkanie towarzyskie klubowiczów
   
17 października Ryszard Czajkowski
SPITSBERGEN PO LATACH
   
24 października Janina Peleczyc
Brazylia
   
31 października dzień bez prelekcji
   
07 listopada M. Berger, M. Burchard, E. Byszewska, W. Berger
Ryczące siedemdziesiątki na Tubkalu
   
14 listopada Bogusław Magrel
Mój Nanga Parbat
   
21 listopada Andrzej Piekarczyk
Ama Dablan    film A.Perepeczo
   
28 listopada Marek Janas
Karakorum po Nanga Parbat
   
05 grudnia Hanna Fronczyk, Artur Dobrowolski
Pociągiem przez Szwajcarię
   
12 grudnia Jan Serafin
IRAN
   
19 grudnia WIGILIA KLUBOWA
śpiewamy kolędy ze STARĄ ROBOTĄ
   

ZIMA 2014

09 stycznia Leszek Cichy
Jeszcze o Nanga Parbat
   
16 stycznia Tadeusz Guranowski
Warszawa znana i nieznana
    slajdy + NIESPODZIANKA
   
23 stycznia Ryszard Czajkowski
OMAN, KATAR i KUWEJT
   
30 stycznia Barbara Radziejowska
GRUZJA
   
06 lutego Andrzej Piątek, Iwona Szumacher
ŚLADAMI II POLSKIEJ WYPRAWY ANDYJSKIEJ w 1937r.
PUNA DE ATACAMA
   
13 lutego Bożena Ostrowska
ARMENIA
   
20 lutego Hanna Fronczyk, Artur Dobrowolski
MADERA
   
27 lutego Włodzimierz Tymowski
KAPADOCJA
   
06 marca Tomasz Smoliński
SERBIA
   
13 marca Jerzy Wicher
KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ NAD BAJKAŁ
   
20 marca Marek Wołoszyński
GŁÓWNY SZLAK ŚWIĘTOKRZYSKI
   

WIOSNA 2014

27 marca Teresa Starczewska
UKRAINA-2013,
sierpniowa wyprawa z gorzowskim SĘPIKIEM w GORGANY i CZARNOGÓRĘ
   
03 kwietnia Ewa Taracha
ETIOPIA
   
10 kwietnia  JAJECZKO KLUBOWE
   
17 kwietnia dzień bez prelekcji
   
24 kwietnia H. Fronczyk, A. Dobrowolski
RZYM
   
08 maja Andrzej Drobnik
Wernisaż wystawy foto  „CERKIEWNYM SZLAKIEM”
   
15 maja Tomasz Wasilczuk
promocja książki   „JESIEŃ STAREGO PSA”
   
22 maja Michał Szurek - kierownik zespołu
Występ Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT
STARA ROBOTA
       „SIEDZIELIŚMY NA MNICHU”
   
29 maja Andrzej Drobnik
O PRAWOSŁAWIU I GREKOKATOLICYŹMIE
   
05 czerwca Lena Dodziuk
TAJWAN
   
12 czerwca Krystyna Stańczak-Pałyga - kierownik zespołu
Spotkanie z chórem Wychowanków Druha Władysława SKORACZEWSKIEGO       „WARSZAWA JA I TY ”

JESIEŃ 2014

09 października Ryszard Czajkowski
QUIRIMBA WYSPA SZCZĘŚLIWA - MOZAMBIK
   
16 października Maria BUDNER
Wernisaż wystawy fotograficznej  „ZIMA NA LITWIE”
   
23 października Jacek Gołębiowski
ADRSZPASKIE I TEPLICKE SKALNE MIASTA
   
30 października dzień bez prelekcji
   
06 listopada Maria Burchard
KUNGSLEDEN I NIE TYLKO - Laponia po raz czwarty.
   
13 listopada Krystyna Stańczak-Pałyga - kierownik zespołu
Spotkanie z chórem Wychowanków Druha Władysława SKORACZEWSKIEGO       „KOCHAM CIĘ POLSKO ”
   
20 listopada Marek Fijałkowski, Jacek Mierzejewski
PIERWSZA ZIMOWA WYPRAWA NA NOSZAK 1973 r.
   
27 listopada  WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW SKT
   
04 grudnia Michał Szurek - kierownik zespołu
Występ Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT
STARA ROBOTA
       „SIEDZIELIŚMY NA MNICHU”
   
11 grudnia Józef Gajewski
Karkonosze
   
18 grudnia WIGILIA KLUBOWA
śpiewamy kolędy ze STARĄ ROBOTĄ
   

ZIMA 2015

08 stycznia Bożena Moryto, Ryszard Jankowski
SAFARI w KENII
   
15 stycznia Rościsław Kaczarowski
NA LWYBY...
   
22 stycznia Włodzimierz Kierus
Przerwana wyprawa na NANGA PARBAT
   
29 stycznia Hanna Fronczyk, Artur Dobrowolski
ZANZIBAR - ŚLADAMI PEWNEJ KSIĄŻKI
   
05 lutego Wojciech Brański
NA KANGBACZEN POLSKIM FIATEM W 1974R.
   
12 lutego Piotr Lutyk
MAROKO- GÓRY ATLAS - JBEL TUBKAL
   
19 lutego Leszek Cichy
ZŁOTA ERA POLSKIEGO HIMALAIZMU
   
26 lutego Iwona Szumacher, Regina i Andrzej Piątek
AMERYKA POŁUDNIOWA - i nie tylko
- Impresje slajdowo-muzyczne
   
05 marca Anna Okopińska
PATAGONIA , NA TROPACH HUEMULE
   
12 marca Anna Dubrawska-Skalska
WERNISAŻ WYSTAWY
"ANTARKTYDA, FALKLANDY, ZIEMIA OGNISTA"
   
19 marca Iwona Skłodowska
TAJEMNICZE KRÓLESTWO LO. NEPAL MUSTANG
   

WIOSNA 2015

26 marca Anna Sierpińska
JESTEM Z SAMOA
   
02 kwietnia JAJECZKO KLUBOWE
dzień bez prelekcji
   
09 kwietnia Jan Serafin
KRAJOBRAZY WYSP KANARYJSKICH
   
16 kwietnia Michał Szurek - kierownik zespołu
Występ Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT
STARA ROBOTA
       „ACH, KOSÓWKO ZIELONA ...”
   
23 kwietnia Marian Głażewski
ETIOPIA
   
30 kwietnia dzień bez prelekcji
   
07 maja Monika Rogozińska
ANDY - PIEKŁO i NIEBO
   
14 maja Ewa Szyman
Georg Mallory w oczach artysty
   
21 maja Barbara Wachowicz
Kto Cię Polsko będzie kochał
   
28 maja Michał Szurek - kierownik zespołu
Występ Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT
STARA ROBOTA
       „ACH, KOSÓWKO ZIELONA ...”
   
11 czerwca Jan Szaran
Wernisaż wystawy grafiki
"MOJE BAZGROŁY - cerkwie i kościółki Beskidów"
   

JESIEŃ 2015

08 października Janusz ŻELAZIŃSKI
NAUCZMY SIĘ ŻYĆ Z POWODZIAMI I SUSZAMI -TAKI MAMY KLIMAT
   
15 października Ryszard SZAFIRSKI
MOJE GÓRY
   
22 października Bożena OSTROWSKA
NIEMCY-SPOTKANIE ZE ŚREDNIOWIECZEM
   
29 października Michał Szurek
GÓRSKIE MIARY JANA DŁUGOSZA film
   
05 listopada Tadeusz Guranowski
Rejs po CYKLADACH
   
12 listopada Jan Serafin
MADERA, FUERTEVENTURA, LANZAROTE
   
19 listopada Danuta Śliwa
Wieczór poezji Bolesława Leśmiana
   
26 listopada Iwona SKŁODOWSKA
NEPAL 2015 - TRZĘSIENIE ZIEMI
   
3 grudnia Ryszard Czajkowski
ANTARKTYDA - promocja książki
   
10 grudnia Michał Szurek - kierownik zespołu
Występ Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT
       „STARA ROBOTA - na sentymentalnie ...”
   
17 grudnia  WIGILIA KLUBOWA - śpiewamy kolędy ze Starą Robotą
   

ZIMA 2016

7 stycznia Andrzej Drobnik
Wernisaż wystawy fotograficznej
"KAPLICZKI WARSZAWSKIE"
   
14 stycznia Leszek CICHY
CZY EVEREST MÓGŁ BYĆ ZDOBYTY W ROKU 1924?
CZY MALLORY MÓGŁ BYĆ NA SZCZYCIE.
   
21 stycznia Ewa SZYMAN
FILM O GEORGU MALLORYM.
   
28 stycznia Anna OKOPIŃSKA
WYCIECZKA W GÓRY QIONGLAI - SZAN W SYCZUANIE
   
4 lutego Maria BURCHARD, Anna i Krzysztof ROMANOWSCY
LAPONIA
   
11 lutego Leszek ŁĄCKI
CERKWIE RUMUNII
   
18 lutego - Hanna FRONCZYK, Artur DOBROWOLSKI
BARCELONA - SERCE KATALONII
   
25 lutego Michał SZUREK
40 Lecie NASZEJ CHATY W ŁAWACH
   
28 lutego
/niedziela/
 ŁAWY - URODZINY CHATY
   
3 marca Jacek KRUKOWSKI
MALOWANE JASKINIE - REJON ARIEGE
   
10 marca Jan SERAFIN
GÓRY BÓLU
   
17 marca  SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE - JAJECZKO KLUBOWE
   

WIOSNA 2016

24 marca dzień bez prelekcji  /WIELKI CZWARTEK/
   
31 marca Jacek GOŁĘBIOWSKI
LISTY DO NIEBA   - film o Stanisławie Vincenzie
   
7 kwietnia Anna DUBRAWSKA-SKALSKA
Wernisaż wystawy fotograficznej
"WYSPY POŁUDNIOWEGO PACYFIKU"
   
14 kwietnia Andrzej PIĄTEK , Iwona SZUMACHER
ANDY WYSOKIE - ACONKAGUA i co jeszcze?
   
21 kwietnia Michał Szurek - kierownik zespołu
Występ Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT
       „ NA PRAWO SZCZYT, NA LEWO WIERCH ”   - premiera
   
28 kwietnia Marek JANAS, Andrzej PIEKARCZYK
HAYASTAN-PIĘKNY SMUTNY KRAJ   - dzień bez prelekcji
   
5 maja Bożenna OSTROWSKA
STARA RUŚ
   
12 maja Wanda BUKAŁA, Małgorzata ZDYBIEWSKA
DROGA DO SANTIAGO DE COMPOSTELLA
   
19 maja Marek FIJAŁKOWSKI
Joanna jaką znałem - wspomnienia
   
2 czerwca Michał Szurek - kierownik zespołu
Występ Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT
       „ NA PRAWO SZCZYT, NA LEWO WIERCH ”   - powtórka koncertu z kwietnia
   
9 czerwca Hanna FRONCZYK, Artur DOBROWOLSKI
SRI LANCA
   

JESIEŃ 2016

   
13 października Marek WOŁOSZYŃSKI
IDZIEMY W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
   
20 października film Andrzeja SKOCZYLASA
OD ŁYSEJ POLANY TO BYŁ INNY ŚWIAT
film Darka ZAŁUSKIEGO
WIELKIE WSPINACZKI
   
27 października Marek JANAS, Andrzej PIEKARCZYK
HAYASTAN-PIĘKNY SMUTNY KRAJ
   
3 listopada film Elizy KUBARSKIEJ
K2 - DOTKNĄĆ NIEBA
   
10 listopada dzień bez prelekcji
   
17 listopada Ewa Byszewska
SAHARA - wędrówki z berberami (Marokko)
   
24 listopada dzień bez prelekcji
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW SKT
   
1 grudnia Jan SERAFIN
ISLANDIA
   
8 grudnia Anna MILEWSKA, Roman GOŁĘDOWSKI
ANDRZEJ ZAWADA-ZAWSZE TEN SAM LIDER
/będzie możliwość zakupienia książki/
   
15 grudnia  WIGILIA KLUBOWA - śpiewamy kolędy ze Starą Robotą
   

ZIMA 2016/2017

12 stycznia Bożena MORYTO
PORTUGALIA
   
19 stycznia Włodzimierz KIERUS, Magdalena LEO
DENALI- Mc KINLEY
film + prelekcja
   
26 stycznia Ewa TARACHA
PÓŁNOCNE INDIE I BUTAN
   
02 lutego Martina ZAWADZKA
JAK SIĘ SPEŁNIA MARZENIA, SOLO DOOKOŁA ŚWIATA
   
09 lutego Magda i Wojciech BERGER
TUSZETIA I CHEWSURETIA W GRUZJI
   
16 lutego Włodzimierz KIERUS, Magdalena LEO
AMADABLAM
   
23 lutego Ryszard JANKOWSKI, Alina RYCHLIŃSKA, Katarzyna MACHCEWICZ
NORMANDIA I BRETANIA
   
02 marca Ryszard CZAJKOWSKI
WYSPA WIELKANOCNA
   
09 marca Maciej WŁODEK
GRUZJA
   
16 marca Dorota KOTARSKA
KIRGIZJA Z WYSOKOŚCI KOŃSKIEGO SIODŁA
   

WIOSNA 2017

23 marca Grażyna TRAUTSOLT
IRAN
   
30 marca Hanna FRONCZYK, Artur DOBROWOLSKI
GRUZJA - PODRÓŻ NIE TYLKO KULINARNA
   
6 kwietnia Jan SERAFIN
LIBIA 1980/82. JAK ZOSTALIŚMY MILIARDERAMI
   
13 kwietnia  JAJECZKO KLUBOWE
 
   
20 kwietnia Iwona SKŁODOWSKA
DOLPO (TYBET W NEPALU)
   
23 kwietnia niedziela w chacie w Ławach
„64 URODZINY KLUBU”
   
27 kwietnia Michał Szurek - kierownik zespołu
Występ Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT
       „ DO GÓR, DO GÓR, DO GÓR”
   
4 maja dzień bez prelekcji
 
   
11 maja Andrzej PIĄTEK
KORONA ANDÓW
   
18 maja Paweł KUBALSKI
WYPRAWA PKG - BATURA 1988
   
25 maja Łukasz RYNKOWSKI
WIELE O MUZYCE
     dzień bez prelekcji
 
   
1 czerwca Andrzej PIĄTEK, Iwona SZUMACHER
ANDY I NIE TYLKO - impresje slajdowo - muzyczne
   
8 czerwca Bożena OSTROWSKA
MAROKO
   
   

JESIEŃ 2017

12 października Andrzej PIĄTEK
BOLIWIA. SAJAMA GÓRA DLA MIŁOŚNIKÓW PIĘKNYCH KRAJOBRAZÓW
   
19 października Romuald „Aldek” ROMAN
WIELCY TATERNICY LAT 70-tych GRAJĄ W BRYDŻA I NIE TYLKO
   
26 października Andrzej DROBNIK
WRÓĆMY W TATRY cz.I TATRY POLSKIE
   
2 listopada dzień bez prelekcji
 
   
9 listopada Andrzej DROBNIK
WRÓĆMY W TATRY cz.II TATRY SŁOWACKIE
   
16 listopada Tadeusz GURANOWSKI
ST.PETERSBURG. SKARBY KARELII
   
23 listopada Paweł KUBALSKI
ZIMOWA WYPRAWA NA K2 Z ANDRZEJEM ZAWADĄ
   
30 listopada Ryszard JANKOWSKI
TURCJA
   
7 grudnia Zbigniew STRUCKI
SPACER OD SANDOMIERZA DO WITTENBERGI NA 500- LECIE REFORMACJI
   
14 grudnia Ryszard CZAJKOWSKI
SPOSÓB NA AFRYKĘ
   
21 grudnia WIGILIA KLUBOWA
śpiewamy kolędy ze STARĄ ROBOTĄ
   

ZIMA 2018

   
11 stycznia Hanna FRONCZYK, Artur DOBROWOLSKI
SYCYLIA
   
18 stycznia Andrzej KRASIŃSKI
OSOBLIWOŚCI PRZYRODY USA
   
25 stycznia Andrzej PIĄTEK
IMPRESJE SLAJDOWO- MUZYCZNE Z PODRÓŻY BLISKICH I DALEKICH
   
1 lutego Marta BUDKOWSKA
NA DROGACH I BEZDROŻACH KIRGISTANU
PRELEKCJA ODWOŁANA
   
8 lutego Leszek CICHY
ZIMOWE K2 - czy dla Polaków?
   
15 lutego Tomek WASILCZUK
"POEMAT DLA WARIATA" Promocja powieści oraz wspomnienia z dawnych wypraw w HINDUKUSZ i KAUKAZ.
   
22 lutego Marek FIJAŁKOWSKI
LAPONIA
   
1 marca Rafał KARDAŚ
WIELKA TRWOGA W GÓRACH. KATASTROFY GEOLOGICZNE W DOLINIE BREGAGLII
   
8 marca Zbigniew SKIERSKI
WYPRAWA W KASZMIR - ARJUNA
   
15 marca Zbigniew STRUCKI
MIĘDZY BABIĄ A DZIUMBIEREM: TRZY RAZY DOOKOŁA TATR

WIOSNA 2018

   
22 marca Darek „DZIDA” CZERNIAK
TYBET. WOKÓŁ ŚWIĘTEJ GÓRY KAJLAS
   
5 kwietnia Marta BUDKOWSKA
NA DROGACH I BEZDROŻACH KIRGISTANU
   
12 kwietnia Krystian TYRAŃSKI
DZIKA ODYSEJA – 23 POLSKIE PARKI NARODOWE W 23 MIESIĄCE
   
19 kwietnia UROCZYSTE OBCHODY 65-lecia powstania SKT
w sali Śródmiejskiego Domu Kultury przy ul.Smolnej 9 (wejście od Alei Jerozolimskich 2) godz. 1730
Część oficjalna oraz występ Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT STARA ROBOTA Program pt.”GDZIE TE GÓRY”
   
22 kwietnia
/niedziela/
JUBILEUSZOWY PIKNIK Z OKAZJI 65-lecia powstania KLUBU
W ŁAWACH od godz.1200
   
26 kwietnia Paweł KUBALSKI
DYSKOMFORT CZŁOWIEKA W ŚRODOWISKU WYSOKOGÓRSKIM
   
10 maja Występ Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT STARA ROBOTA
Program pt.”GDZIE TE GÓRY”
   
17 maja Anna OKOPIŃSKA
W KRAINIE LUDU LEPCHA
   
24 maja Andrzej PIEKARCZYK
AFRYKA -KILIMANDŻARO I PARKI NARODOWE